LETNICE

Několik slavností v roce dodává rytmus celému roku, který s dětmi prožíváme.
V čase, kdy se jaro pomalu mění v léto , se slaví svatodušní svátky – Letnice. Z nevědoucího, neuvědomujícího se stává vědoucí. Z toho, kdo je obdarován, se stává ten, kdo obdarovává. Ze dvou částí vzniká jeden celek.
Tato slavnost je určena hlavně žákům od 1. – 3. třídy, kteří se na ní předem chystají – nacvičují tance, zpěv.. Tvoří květiny a bílé holubičky z papíru.
Děti zdobily věnce květy a papírovými holubičkami, tančily prastarou hru Na rytířstvo a zaplétaly v tanci stuhy kolem májky. Za zpěvu a hudby rodičů a průvodců se pak vydaly hledat krále a královnu do lesů. Mladý pár nakonec doprovodily ke svatebnímu obřadu. Krásný zážitek završil společnou hostinou.
Může jít o obrázek 14 lidem a trávníku Může jít o obrázek 7 lidem , track and field a frisbee

 

Máte zájem o pravidelné informace o škole?

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Svobodná škola Chotěboř na Facebooku