Ranní pohybovky

Témeř každý den začínáme pohybovkami. Je to úvodní blok, cca půlhodinka, při níž si protáhneme celé tělo a zaktivizujeme se pro následující program. To vše v závislosti na místě, počasí a aktuálním počtu dětí. Hrajeme různé hry, na jejichž výběru a přípravě se podílí průvodci i děti, cvičíme jógu nebo využíváme prvků daného prostředí či terénu. 
Takový start se nám osvědčil. Děti se během něj proberou z ranní ztuhlosti nebo naopak vybijí nadbytečnou energii. Parta se naladí na podobnou notu, průvodce má příležitost vnímat, v jakém rozpoložení děti přišly do školy a aktivity se dají tématicky ladit na věci, které budou následovat (prvky matematiky, abeceda, projektová témata atp.)
Až na výjimky probíhají pohybovky venku (po nich jdeme do třídy nebo zůstáváme venku – podle konkrétního plánu).

 _DSC2097 CAM02588 IMG_8605 IMG_6821

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Máte zájem o pravidelné informace o škole?

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Svobodná škola Chotěboř na Facebooku